top of page

Programy CISV

CISV prowadzi programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży na całym świecie oraz zapewnia możliwość rozwoju wszystkim, którzy chcą zaangażować się jako wolontariusze w życie naszej społeczności.


Poprzez edukację rówieśniczą, zabawę, naukę przez doświadczenie uczestnicy programów poznają występujące między nimi różnice kulturowe i uczą się jak pomimo tych różnic stworzyć obozową społeczność i wspólnie realizować codzienne zajęcia i projekty.

 

Programy CISV są dla członków Stowarzyszenia ze wszystkich grup wiekowych. Wstępem do edukacji, przyjaźni i zabawy, jest nasz oryginalny i unikatowy program Village dla 11-latków, który najczęściej jest pierwszym etapem przygody z CISV.

wiek

11

12

15

17

19+

14

18

MOSAIC

MOSAIC

Przygotowania do programów

Udział w programie to wymagający test zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i ich rodzin. Każdy program jest spotkaniem wielonarodowym, wymagającym otwarcia, tolerancji, umiejętności współpracy w grupach i dążenia do komunikowania się i rozwoju poprzez interakcje z rówieśnikami z innych krajów. Programy prowadzone są w języku angielskim, a uczestnicy wchodzący w skład delegacji narodowych są prawdziwymi ambasadorami swoich krajów.

 

W celu przygotowania dzieci do czekających je wyzwań, polskie oddziały Stowarzyszenia organizują weekendowe spotkania, na których uczestnicy mogą poznać gry, zabawy oraz zadania, z jakimi mogą spotkać się w trakcie programów zagranicznych. Spotkania weekendowe prowadzone są w języku polskim, a Oddział Warszawski organizuje je najczęściej w Szkole Podstawowej w Starych Babicach.

 

W przypadku programów realizowanych w Polsce przez Oddział Warszawski, rodziny należące do Stowarzyszenia są zobowiązane do wsparcia organizacyjnego, w formie wolontariatu, tak aby naszym zagranicznym gościom zapewnić bezpieczeństwo i możliwość poznania polskich tradycji, kultury i zwyczajów.

Bezpieczeństwo dzieci

W trakcie programów najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Z ponad 60-letnim doświadczeniem w prowadzeniu programów obozowych, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie bezpieczne zarówno w trakcie spotkań w Polsce, jak i we wszystkich krajach, w których organizowane są programy.

 

W celu zapewnienia właściwej ochrony, opieka nad dziećmi organizowana jest zgodnie z ujednoliconymi standardami CISV opisanymi w dokumencie "Child protection policy and procedures", który znajdziecie pod linkiem poniżej (dokument w j. angielskim). 

bottom of page