Co to jest Interchange?

Program wymian między dwoma krajami bazujący na zaangażowaniu rodziców.

Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 12-13, 13-14, 14-15 lat.

Skład delegacji

Delegacja może liczyć do 12 osób (6 dziewczynek i 6 chłopców) oraz 1 lider w wieku 21+, a przy delegacji powyżej 8 osób dodatkowy lider 18+.

 

Co będzie się działo w trakcie programu?

Wymiana to szczególny program, którego siła tkwi w otwartości i kooperacji nie tylko uczestników, ale przede wszystkim ich rodzin. To na nich spoczywa odpowiedzialność za powodzenie programu. Podobnie jak w przypadku wioski tworzone są delegacje, ale proporcje się zmieniają. Liczba uczestników jest dowolna, ale wymiana jest między tylko dwoma krajami.

Istnieją dwa modele wymiany:

 

1.  2 tyg. na 2 tyg. (wymiany bliskie lokalizacyjnie)

Dzieci goszczone są przez swoich rówieśników w jednym państwie, w ich domach przez cały czas trwania wymiany, a na kolejne 2 tyg. po sobie następujące, goście zamieniają się w gospodarzy. Liderzy goszczą liderów. 

2. 1 m-c na 1 m-c (wymiany międzykontynentalne)

Ten rodzaj wymiany różni się od pierwszego typu długością pobytu jak i odstępem czasowym między wymianami. Często są to wyjazdy lato / zima.

Podobnie jak na wiosce uczestnicy pracują wspólnie podczas activities, poznając swoje kultury, nabywając nowe kompetencje i szlifując umiejętności komunikacji i rozwiązywania wyzwań. Takie spotkania odbywają się codziennie, a popołudnia i wieczory dzieciaki spędzają u rodzin, które w miarę możliwości uatrakcyjniają ich pobyt w obcym kraju.

Szczegółowe informacje o programie, w tym m.in. jak przygotować delegację, jak wygląda przykładowy plan dnia obozu, jakie są wymagania wobec uczestników oraz jakie są obowiązki organizatorów programu i liderów można znaleźć w przewodniku, który znajdziecie pod linkiem poniżej (dokument w j. angielskim):