CO ROBIMY

WOLONTARIAT

TWOJE DZIECKO I CISV

Cała działalność CISV opiera się na pracy wolontarystycznej ludzi w różnym wieku.

 

Niezależnie czy masz 16 lat, czy 60+ możesz zrobić coś dobrego. Każda poświęcona przez Ciebie godzina, czy dwie w tygodniu bądź w miesiącu daje realne wsparcie. Sam możesz wybrać jak elastycznie działać na rzecz pokoju na świecie angażując się w zadania CISV.

 

Możesz zaangażować się w struktury lokalne, czy międzynarodowe. 

Pomóż prowadzić programy

Jako Junior Cansellor (JC) możesz zaangażować się w zajęcia na spotkaniach czy programach dla dzieci i młodzieży. W ten sposób wspierasz  organizację oraz zdobywasz doświadczenie. To tak jakbyś podjął pierwszą pracę w fascynującym środowisku i z ogromnymi perspektywami rozwoju!

Bądź Liderem delegacji lub częścią załogi obozu (Staff)! To wyzwanie dla osób w wieku 21+. Zabierz delegacje na koniec świata, opiekuj się jej niepełnoletnimi członkami, organizuj i prowadź zajęcia (activities), kreuj niezapomniane  doświadczenia dla dzieci i młodych ludzi pozostających pod Twoją opieką. CISV zapewni Ci treningi, zabawę, dostęp do międzynarodowych struktur CISV, sposobność do zwiększania Twoich kwalifikacji społecznych i tym samym ciekawy wpis w Twoje CV ;-)

Pomóż prowadzić Oddział

Jeśli bezpośrednia opieka, zabawa i kontakty z dziećmi i młodzieżą nie są Twoją pasją i nie czujesz się w tym silny, to nic straconego! CISV przyjmie każdego i cieszy się z każdej pomocy i zaangażowania. Bądź tym, który działa lokalnie na rzecz Oddziału - dotacje, marketing, księgowość, edukacja, treningi, programy, rekrutacja ... można wyliczać bez końca obszary, w których trzeba działać. Wszystko zależy od Twoich możliwości, chęci i aktywności. Zapraszamy!

Zostań członkiem Junior Branch (JB)

Ucz się i zdobywaj szlify do prowadzenia kiedyś Oddziału. To tu wykuwa się kadra CISV działająca w międzynarodowych strukturach. 

Początkiem historii CISV była myśl i przekonanie dr psychologii Doris Allen, że świat ma szansę na lepsze jutro, jeśli będziemy otwierali się na wartościowe doświadczenia i budowanie przyjaźni na całe życie. Wtedy możemy zmieniać świat na lepszy.

 

Zatem sednem wszystkiego, co robimy jest działalność na rzecz pokoju w oparciu o przyjaźń, współpracę i wzajemne zrozumienie.

 

Skupiamy się na rozwoju dzieci i młodzieży organizując programy 

umożliwiających im poznanie innych kultur i rozwój kompetencji społecznych. Niemniej dorośli wolontariusze, rodzice i opiekunowie stanowią kluczowy element tego światowego ruchu na rzecz budowania pokoju na całym świecie.

 

Aktywną i istotną częścią działalności CISV jest również młodzież, tworząca grupy zwane Junior Branch.

Biorąc udział w programach edukacyjnych CISV Twoje dziecko poczuje, że ma moc sprawczą, by w pozytywny sposób zmieniać świat na lepsze. Otrzyma sposobność na nawiązanie przyjaźni z innymi dziećmi z całego świata w radosnym i bezpiecznym środowisku.

Dla budowania pokoju na świecie nie do przecenienia jest pozytywny wpływ zawiązanych międzynarodowych przyjaźni i spotkań dzieci z różnych kultur i krajów. Twoje dziecko ujrzy siebie z globalnej perspektywy.

Naszym celem jest edukowanie i inspirowanie młodych ludzi do osiągania pełnego rozwoju i wykorzystania całego posiadanego potencjału. Kładziemy duży nacisk na zabawę i przyjaźń stanowiące sedno wszystkiego co robimy. Naszym mottem jest "uczenie przez działanie". Pomożemy Twojemu dziecku rozwinąć skrzydła w obszarze umiejętności społecznych, komunikacyjnych, rozumieniu świata, przywództwie i wszelkich innych obszarach stanowiących jego atut. 

Co nieco o CISV